Moduł 8

Moduł dodatkowy
Kurs obejmował treści teoretyczne w zakresie niezbędnym do tego aby nauczyć Cię jak formułować zdrowe, racjonalne przekonania. Jakich pułapek unikać (typu niezdrowe nawyki językowe, czy pozytywne myślenie) i jak weryfikować przekonania. Ich celem było przygotowanie Cię do korzystania z uniwersalnego narzędzia pozwalającego zapanować nad sabotującym Twoje działania i dobre samopoczucie dialogiem wewnętrznym.
Jeżeli jednak będziesz mieć ochotę poczytać więcej o przekonaniach, o tym jak powstają, co na nie wpływa, o rodzajach przekonań, o tym jak fałszują rzeczywistość i jak bardzo są subiektywnym odbiorem świata czy nawet myślenia na swój temat – poniżej znajdziesz listę kilku książek. Wybrałam przede wszystkim takie, które lekko się czyta, rozumie a jednocześnie pomagają one zrozumieć temat przekonań.
Dodatkowo znajdziesz listę filmów, które pokazują jak to co mamy w głowie, nasz sposób myślenia i związana z nim postawa wpływa na nasze życie, zdrowie itd. Są to filmy albo dokumentalne, albo oparte na faktach.

W materiałach do pobrania znajdziesz natomiast check listę do treści kursu. Czyli w punktach, to co najważniejsze w odniesieniu do części praktycznej czyli stosowania narzędzia do analiz i zmiany przekonań.

KSIĄŻKI:

Don Miguel Ruiz „Cztery umowy”
Maxie C. Maultsby, Alle Handricks „ABC twoich emocji” (książka, która bezpośrednio związana jest z narzędziem przedstawionym w kursie)
James Alen „Tak jak człowiek myśli”
Katarzyna Sokołowska, Marek Sylburski „Przekonania, stereotypy, nawyki”
Bruce Lipton „Biologia przekonań”

FILMY:

Freedom Writers (2007)
Heal (dostępny na NETFLIX; film dokumentalny poruszający temat znaczenia psychiki dla zdrowia)
Temple Grandin (2010)
Najlepszy (2017)
Siła spokoju (2006)
Hurricane Season (2009)
Invictus – Niepokonany (2009)
Dzika droga (2014)

WYWIADY

Bardzo inspirujący wywiad (audio) z dojrzałymi kobietami (60+) w Radio Trójka TUTAJ